Zgłoś błąd
Kontakt

Zadzwoń

22 122 33 00

pon-pt: 8:00 - 20:00

sobota: 10:00 - 18:00

niedziela: 10:00 - 18:00

Zobacz więcej
Darmowy transport
Gwarancja lepszej ceny
Bezpieczne zakupy
Dostawa jutro

Serwer plików QNAP HS-251

Gwarancja niższej ceny

Znalazłeś produkt w niższe cenie?
Obniżymy ją jeszcze bardziej!

Najważniejsze informacje o produkcie

Maksymalna ilość dysków 2 Wielkość dysku [cale] 2.5, 3.5
Złącza 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 2x RJ45, 1x HDMI Wi-Fi Tak
Kod produktu 847532
Model HS-251, bazujący na dwurdzeniowym procesorze Intel® Celeron® 2,41 GHz, opracowano jako ciche rozwiązanie NAS pozwalające użytkownikom w niezakłócony sposób korzystać z plików i multimediów. Serwer idealnie nadaje się dla entuzjastów kina domowego i audiofilów szukających maksymalnej jakości w zastosowaniach audiowizualnych, a także dla użytkowników, u których system jest włączony non-stop i dla których liczy się jego cicha praca. W połączeniu z obsługą standardu HDMI i dzięki temu możliwością odtwarzania filmów wideo w rozdzielczości 1080p oraz dzięki możliwości sprzętowego transkodowania, HS-251 idealnie sprawdza się w domu jako multimedialne centrum rozrywki. HS-251 jest konstrukcją bezwentylatorową, w urządzeniu nie ma żadnych części ruchomych, co zwiększa niezawodność i sprawia, że urządzenie jest czyste i nie kurzy się nawet po długim okresie użytkowania. HS-251 najlepiej współpracuje z dyskami SSD lub z NAS WD® Red™ i Seagate® – w takiej konfiguracji powstaje niezawodne rozwiązanie pamięci masowej.

Nowoczesny i elegancki


Zaprojektowany jako konstrukcja bezwentylatorowa dedykowana do użytkowania w salonie w charakterze przystawki STB, model HS-251 idealnie wpisuje się w trendy życia cyfrowego i świetnie współpracuje z urządzeniami takimi jak telewizor HD i konsole do gry. Pod elegancką i kompaktową obudową ze szczotkowanego aluminium w HS-251 ukryto najnowocześniejsze funkcje i aplikacje zaprojektowane do codziennej rozrywki, przechowywania danych i backupu. HS-251 jest urządzeniem łatwym w użyciu i utrzymaniu. Dzięki idealnej dostępności, dodawanie i usuwanie dysków jest wyjątkowo łatwe nawet dla początkujących użytkowników.


Intuicyjny system operacyjny QTS – przyjemność użytkowania HS-251

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika systemu QTS marki QNAP, przeglądanie zasobów i funkcji dostępnych w modelu HS-251 nigdy jeszcze nie było tak łatwe. Możliwość pracy wielookienkowej i przyjazny dla użytkownika interfejs systemu QTS sprawiają, że sterowanie modelem HS-251 – we wszystkich tego aspektach, od operacji systemowych aż po funkcje multimedialne – jest łatwe i przystępne. QTS umożliwia:
  • Scentralizowanie posiadanych danych, plików i kopii zapasowych
  • Synchronizowanie plików między komputerami, tabletami i urządzeniami mobilnymi oraz udostępnianie plików różnym grupom i społecznościom
  • Kolekcjonowanie zdjęć, nagrań muzycznych i plików wideo, udostępnianie i rozbudowywanie swojej kolekcji
  • Strumieniowanie filmów HD i rodzinnych nagrań wideo na różne odtwarzacze sieciowe
  • Dostęp do wszystkich plików użytkownika, zarządzanie nimi i korzystanie z nich z poziomu tabletu lub smartfonu
  • Poszerzenie funkcjonalności modelu HS-251 dzięki możliwości zainstalowania ponad 100 aplikacji „na żądanie” dostępnych w centrum aplikacji QNAP App Center

Budowa własnego, wszędzie dostępnego centrum multimediów

HS-251 można z powodzeniem wykorzystać jako centralny element domowego zestawu cyfrowego, osobistej chmury zapewniającej użytkownikowi stały dostęp do danych. Urządzenie może służyć zarówno do przesyłania multimediów na telewizory HD, smartfony i tablety jak i do synchronizowania plików między różnymi komputerami i urządzeniami mobilnymi. Usługa myQNAPcloud umożliwia zdalny dostęp do serwera HS-251 – gdziekolwiek się jest. Użytkownik może błyskawicznie strumieniować swoje zasoby multimedialne lub udostępniać je swoim znajomym.


Oprogramowanie HD Station i wyjście HDMI – maksymalne wrażenia audiowizualne

Oprogramowanie HD Station marki QNAP łączy w sobie wydajny odtwarzacz multimediów Kodi oraz przeglądarkę internetową. Dzięki złączu HDMI model HS-251 można podłączyć do telewizora HD lub wzmacniacza Hi-Fi, co pozwala cieszyć się multimediami w najwyższej jakości audiowizualnej. Doskonały interfejs użytkownika i obsługa przestrzennego 7.1-kanałowego audio*, w połączeniu z wydajnym transkodowaniem oferowanym przez model HS-251 zapewniają płynne odtwarzanie plików wideo w rozdzielczości Full HD i jakość kina domowego podczas ich oglądania**. Instalując aplikację Qremote użytkownik może ponadto zmienić swoje urządzenia mobilne w piloty do zdalnego sterowania. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi sygnału IR, w HS-251 można też używać pilotów MCE. Ponadto oprogramowanie HD Station obsługuje funkcję parowania YouTube, przez co pozwala wybierać pliki wideo na YouTube za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera i umożliwia odtwarzanie ich na telewizorze HD za pośrednictwem HS-251.

*Do dekodowania wielokanałowego dźwięku przestrzennego wymagany jest odbiornik obsługujący standard HDMI.
**Jakość transmisji wideo i odtwarzania muzyki może być różna w zależności od rozwiązań sprzętowych i otoczenia sieciowego.


Archiwizowanie pamiątkowych zdjęć. Udostępnianie migawek z własnego życia.

Model HS-251 może pełnić funkcje skarbca, w którym użytkownik przechowuje kopie zapasowe swoich ulubionych zdjęć. Aplikacja Photo Station sprawia, że udostępnianie zdjęć jest proste. Użytkownik może wyznaczyć własne prawa dostępu. Aby za pomocą przeglądarki internetowej stworzyć i zorganizować własne albumy zdjęciowe, wystarczy załadować swoje zdjęcia na HS-251, po czym można je już udostępniać rodzinie i znajomym przez portale społecznościowe takie jak Facebook, Google+, Twitter i Pinterest. Można też korzystać z urządzeń mobilnych i błyskawicznie wysyłać z nich na HS-251 zrobione zdjęcia – jest to możliwe dzięki aplikacji mobilnej Qfile dostępnej w urządzeniach z systemem iOS® lub Android™. Użytkownik może się więc skupić na samym robieniu zdjęć, a swoją cenną kolekcję przechowywać w HS-251!

Budowa domowej biblioteki muzycznej, słuchanie muzyki gdziekolwiek jesteś

Aplikacja Music Station pomaga podzielić posiadaną kolekcję muzyki na kategorie. Aby ułatwić organizowanie własnych list odtwarzania, aplikacja wyświetla okładki albumów. Dzięki aplikacji Music Station, użytkownik może słuchać swoich nagrań muzycznych gdzie i kiedy chce – wystarczy kilka kliknięć. Z myślą o wygodzie użytkownika, w Music Station wbudowano też funkcje umożliwiające obsługę tysięcy lokalnych i globalnych internetowych stacji radiowych.
  • Strumieniowanie muzyki i materiałów audio o wysokiej rozdzielczości (DSD) na urządzenia Hi-Fi spełniające standardy DLNA – wysoka jakość odtwarzanego dźwięku
  • Strumieniowania muzyki przez AirPlay na wszystkie kompatybilne urządzenia
  • Słuchanie muzyki na urządzeniach mobilnych przez aplikację Qmusic


Backup i ochrona danych

Wysoka wydajność modelu HS-251 i jego zdolność do współpracy z różnymi platformami pozwala użytkownikowi scentralizować ważne dane i chronić je za pomocą różnych opcji backupu. W pełni obsługiwane jest oprogramowanie Time Machine, dzięki któremu użytkownicy systemu Mac OS X mogą tworzyć wydajniejsze i wygodniejsze rozwiązania z zakresu backupu. HS-251 bezprzewodowo współpracuje z Time Machine w tej samej sieci, nie jest więc już potrzebny dysk zewnętrzny. Firma QNAP oferuje bez żadnej licencji swój program do backupu QNAP NetBak Replicator, który pozwala wykonywać kopie bezpieczeństwa posiadanych plików z wielu komputerów z systemem Windows zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Dzięki funkcji RTRR (zdalna replikacja w czasie rzeczywistym) użytkownik otrzymuje rozwiązanie z zakresu przywracania systemu po awarii: replikacja danych w różnych folderach udostępnionych z jednego NAS na inny NAS przez sieć gwarantuje, że ważne dla użytkownika dane są zawsze bezpieczne. W ramach backupu, dane można łatwo kopiować na inny serwer FTP, na dysk zewnętrzny lub do usług przechowywania danych w chmurze.

Synchronizacja plików między komputerami i urządzeniami mobilnymi jak w Dropboxie

Dzięki Qsync model HS-251 zmienia się w bezpieczne centrum danych umożliwiające synchronizację plików. Każdy plik wysłany do HS-251 zostanie udostępniony wszystkim powiązanym urządzeniom, np. komputerom, laptopom i urządzeniom mobilnym. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje, że na różnych urządzeniach dostępne są zawsze najnowsze wersje plików. Qsync umożliwia różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy w projektach realizowanych zespołowo.

Rewolucyjna konstrukcja bezwentylatorowa wydajna energetycznie i termicznie

Zamiast wentylatora, w HS-251 zastosowano specjalną konstrukcję termiczną, która w inteligentny sposób rozprasza ciepło. Takie rozwiązanie pozwoliło nam stworzyć eleganckie i nowoczesne urządzenie z pominięciem szeregu podzespołów występujących w tradycyjnych systemach NAS. Powyższa nowatorska konstrukcja termiczna przyczynia się do płynnej i wolnej od zakłóceń pracy HS-251 nawet pod maksymalnymi obciążeniami. HS-251 jest ponadto przyjazny dla środowiska, posiada funkcje ograniczające zużycie energii takie jak przełączanie dysków twardych w tryb gotowości na czas, gdy nie są one używane oraz opcje zarządzania zasilaniem według harmonogramów.
Centrum pobierania 24/7

Model HS-251 jest doskonałym centrum pobierania umożliwiającym szybkie pobieranie z wykorzystaniem różnych technologii np. BT, linki Magnet, PT (Private Trackers), eMule oraz protokoły FTP i HTTP. Po skonfigurowaniu zadań pobierania można wyłączyć komputer, a HS-251 dokończy zaplanowane zadania – można więc np. pobrać nieograniczoną liczbę filmów wideo HD. Dzięki programowi narzędziowemu QGet użytkownik może zarządzać swoimi zadaniami pobierania na wielu urządzeniach NAS zdalnie przez sieci lokalne lub Internet.


Dostęp, użytkowanie, synchronizacja i zabawa za pomocą tabletów i smartfonów


Model HS-251 może służyć do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki czemu da się wirtualnie powiększyć pojemność inteligentnych urządzeń mobilnych. Aplikacja Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby użytkownik miał je wszystkie we własnej kieszeni. Muzykę, zdjęcia i filmy wideo można strumieniować i udostępniać – gdzie i kiedy użytkownik ma na to ochotę. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie monitorować serwer HS-251 oraz wydajnie nim zarządzać bez włączania komputera. Z kolei aplikacja Qmusic pozwala słuchać utworów z własnych zbiorów muzycznych na HS-251 wszędzie i o każdej porze. Utwory można też pobrać, aby słuchać ich offline.

Niemal nieograniczona funkcjonalność dzięki centrum aplikacji QNAP App Center

Oprócz aplikacji instalowanych domyślnie, model HS-251 posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych aplikacji instalowanych na żądanie, stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source: umożliwia deweloperom tworzenie własnych aplikacji, przez co potencjalnie nieograniczenie poszerza możliwości modelu HS-251.

Charakterystyka

Maksymalna ilość dysków

2

Wielkość dysku [cale]

2.5, 3.5

Zainstalowane dyski

Brak

Tryby RAID

1

Usługi

Serwer CIFS, Serwer DHCP, AFP, Klient DHCP, Serwer UpnP AV, ITunes serwer

Temperatura pracy [st. C]

0 - 40

Wilgotność pracy [%]

5 - 95

Techniczne

Procesor

Intel Celeron 2.41 GHz

Pamięć RAM

1 GB

Interfejs

USB 3.0, RJ-45

Interfejs dysków

SATA

Obudowa

Desktop

Pojemność dysku

Nie dotyczy

Zasilanie

Sieciowe

Złącza

2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 2x RJ45, 1x HDMI

Wi-Fi

Tak Tak

Fizyczne

Głębokość [mm]

220

Szerokość [mm]

302

Wysokość [mm]

41.3

Parametry

Gwarancja 

24 miesiące

Kolor obudowy

Czarny

Wyposażenie

Zasilacz sieciowy

Załączona dokumentacja

Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna

5/5 Ocena ogólna

Podziel się swoją opinią o tym produkcie

Oceń cechy produktu *

Administratorem danych osobowych jest spółka TERG Spółka Akcyjna z siedzibą w Złotowie, ul. Za Dworcem 1D.

Dane przetwarzane są w celu rozpoznania, weryfikacji i publikacji treści złożonej opinii. Każdy ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, jednak jest niezbędne dla publikacji złożonej opinii.* Pola wymagane

Opinia zostanie opublikowania po weryfikacji treści. Zastrzegamy sobie prawo do kasowania opinii zawierających: wulgaryzmy, teksty reklamowe, wypowiedzi niezwiązane z produktem, a także obraźliwe wobec innych użytkowników serwisu, osób trzecich, instytucji, itp. Szczegóły w regulaminie.

Uwaga!

Formularz dodawania opinii nie został poprawnie wypełniony.

Aby dodać opinię należy poprawić lub uzupełnić dane.

DARMOWY TRANSPORT!

Wybierz bank

Wybierz opcję

Kwota kredytu

Pierwsza wpłata

Ilość rat

Wysokość Twojej raty

"Obliczenia dokonywane przez kalkulator rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 §1 i 66 (1) § 1 Kodeksu cywilnego." Sprawdź RRSO

Dowiedz się więcej ›

Wysokość Twojej raty

"Obliczenia dokonywane przez kalkulator rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 §1 i 66 (1) § 1 Kodeksu cywilnego ."

Dowiedz się więcej ›

Raty

Po wyliczeniu miesięcznej raty przejdź do zamówienia.

1. W formularzu zamówienia wybierz dostawę kurierem, a sposób zapłaty „Raty przez Internet”

2.  Sporządź samodzielnie wniosek ratalny bez wychodzenia z domu, a następnie oczekuj na kontakt przedstawiciela Banku Credit Agicole Bank Polska S.A. lub Banku Santander Consumer Bank S.A., który poinformuje Cię o wynikach weryfikacji.

 

Uwaga: Raty przez Internet oferowane są przez Bank Credit Agricole Bank Polska S.A. oraz przez Bank Santander Consumer Bank S.A. już od wartości 100 zł

Pytania dotyczące  obsługi ratalnej wniosku Credit Agricole Bank Polska S.A. prosimy kierować na numer infolinii Banku 71 354 95 53 (koszt zgodnie z taryfą operatora).
Dodatkowe pytania dotyczące obsługi ratalnej wniosku Santander Consumer Bank prosimy kierować na numer infolinii Banku 71 773 28 47 lub [email protected]

 

Pytania związane z realizacją zamówienia kieruj na adres e-mail: [email protected] lub na numer infolinii sklepu +48 (22) 122 33 00 lub 801 080 247 (koszt zgodnie z taryfą operatora)


W imieniu Credit Agricole Bank Polska S.A. oraz Santander Consumer Bank S.A spółka TERG S.A. będąca właścicielem strony www.avans.pl umocowana jest do działania w charakterze pośrednika kredytowego w tym m.in. do: informowania swoich Klientów o możliwości skorzystania z propozycji kredytu na zakup towarów i usług, udostępniania swoim Klientom wniosku o kredyt, przyjmowania oświadczeń kredytobiorców składanych w wykonaniu umów kredytowych, w tym o odstąpieniu od umowy kredytowej oraz udzielania wyjaśnień dotyczących treści wymienionych wyżej dokumentów

Reprezentatywny przykład dla Credit Agrciole Bank Polska S.A. przy wartości towaru/usługi: 1730,00 zł. Całkowity koszt kredytu 311,40 zł (w tym prowizja 311,40 zł, odsetki 0 zł,). Całkowita kwota kredytu 1730,00 zł  i całkowita kwota do zapłaty 2041,40 zł , okres obowiązywania umowy kredytowej np. dla 18 miesięcy: wysokość raty kredytu 113,41 zł. RRSO w ofercie „Niska Rata” dla kredytu w opcji bez ubezpieczenia wynosi 23,90%. Stała stopa oprocentowania kredytu 0%.

Zgodnie z wymogami Santander Consumer Bank S.A. oraz Credit Acricole Bank Polska S.A., osoby poniżej 25 roku życia nie mogą złożyć wniosku kredytowego na produkty z kategorii "Telefony i smartfony" oraz we wniosku kredytowym może być tylko jeden produkt z kategorii "Telefony i smartfony".

Serwer plików QNAP HS-251

Produkt został dodany do schowka.

Kalkulator ratalny

Avans.pl © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 38 250 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; INFOLINIA: 22 122 33 00
x
Ocen i zyskaj rabat na kolejne zakupy na Avans.pl!

Szukasz niższej ceny?

Skorzystaj z gwarancji niższej ceny!

Sprawdź szczegóły

lub zadzwoń do nas

22 122 33 00