INNOGIO

Lampa bakteriobójcza UV INNOGIO GIO-200

188,10
180,50
Dostawa 2-5 dni
Zamów telefonicznie 22 122 33 00
Funkcje dodatkowe Automatyczne wyłączanie, Sterylizacja Materiał wykonania Tworzywo sztuczne
Kod produktu 256295

 

Sterylizująca lampa UV zabija do 99,9% bakterii i alergenów. Technologia sterylizacji powierzchni jest oparta na bakteriobójczym działaniu promieniowania UV. Lekka przenośna lampa UV o opływowym kształcie, stworzona tak abyś zawsze mógł mieć ją pod ręką i czuć się bezpiecznie. Nowoczesna estetyka wykonania lampy pozwoli na wygodne użytkowanie. Przeznaczona jest do dezynfekcji, która niszczy strukturę molekularną DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy) lub RNA (kwas rybonukleinowy) w wirusach i bakteriach za pomocą promieni ultrafioletowych o długości fali 240-280 nm, czym powoduje śmierć rozwijających lub regenerujących się komórek. W ten sposób odbywa się proces sterylizacji. Materiał z którego została stworzona lampa jest trwały, a zarazem wygląda elegancko.

Bezpieczeństwo: zadbaliśmy również o bezpieczeństwo dzieci, produkt posiada zabezpieczenie przed niepożądanym użytkowaniem w postaci przesuwanego przycisku. Bez wyłączenia zabezpieczenia lampa nie zacznie działać. Podczas użytkowania lampy nie występuje bezpośrednie działanie światła UV na oczy co jest bardzo ważnym aspektem przy produktach emitujących fale UV. Podczas użytkowania lampa automatycznie wyłącza się po 180s. Lampy bakteriobójcze są wykorzystywane w gabinetach medycznych już od wielu lat. Lampa bakteriobójcza to produkt, który emituje wiązki promieniowania UV. Jak pokazują liczne badania sanitarne, ten sposób sterylizacji są jedną z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów zapewniających skuteczną dekontaminację obszarów medycznych.

Specjalistyczna sterylizacja: warto wiedzieć że Główny Inspektorat Sanitarny wymienia promieniowanie UV jako jeden ze sposobów walki z koronawirusem - światło ultrafioletowe niszczy jego cienką warstwę lipidową. Działanie promieni UV-C wykorzystuje się obecnie w specjalnych sterylizatorach do odkażania smartfonów, laptopów, przyrządów w salonach kosmetycznych oraz sprzętu medycznego. Ultrafioletem dezynfekuje się także autobusy, a nawet mleko. Najczęściej powinniśmy sterylizować produkty użytku codziennego takie jak telefon, kluczyki, laptop, maseczki, okulary oraz takie których nie powinniśmy traktować preparatami do dezynfekcji jak owoce, warzywa itp.
Filmy:Funkcje dodatkowe Automatyczne wyłączanie, Sterylizacja
Głębokość [mm] 60
Gwarancja 24 miesiące
Kolor Biały
Materiał wykonania Tworzywo sztuczne
Moc [W] 0.02
Szerokość [mm] 65
Wyposażenie Kabel zasilający, Pokrowiec
Wysokość [mm] 240
Zasilanie Akumulator
Nazwa producenta/importera InnoGIO
Znak zgodności

Zostań łowcą okazji
i zapisz się na nasz newsletter!