QNAP

Serwer plików QNAP TS-251A-2G

Podziel się:

116900
Raty już od
4416
Sprawdź
Dostępny od ręki

Najszybsza dostawa:

JUTRO 18.02.2019

Zamów telefonicznie 22 122 33 00
Złącza 1x HDMI , 2x RJ45 , 3x USB 3.0 Wi-Fi Nie
Wielkość dysku [cale] 2.5 , 3.5 Kod produktu 865187
Serwer plików QNAP TS-251A-2G

Model TS-251A wyposażono w innowacyjny port USB QuickAccess, który umożliwia szybkie przeprowadzenie pierwszej instalacji serwera NAS, a następnie bezpośredni dostęp do plików i danych przechowywanych na serwerze NAS. Oprócz tego obsługuje dwa dodatkowe tryby transmisji: tryb Ethernet NAS praz oparty na blokach tryb SAN iSCSI. Połączenie portu USB QuickAccess, pamięci NAS oraz sieci SAN iSCSI w jednym urządzeniu sprawia, że model TS-251A stanowi zaawansowane, ale jednocześnie łatwe w obsłudze rozwiązanie pamięci masowej, które idealnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji, zdalnego dostępu i rozrywki. Zapewnia znaczną pomoc w zwiększeniu produktywności i może spełnić wymagania fotografów i entuzjastów materiałów audiowizualnychze względu na bezpośredni i szybki dostęp do plików. Model TS-251A wyposażono w wysoko wydajny dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® N3060 1,6 GHz w technologii 14nm. Obsługuje on transkodowanie i odtwarzanie wideo 4K.
N3060 w technologii 14nm i mechanizm szyfrowania z przyspieszeniem sprzętowym

Model TS-251A wyposażono w zaawansowany, dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® 1,6 GHz w technologii 14nm, który cechuje się niskim wskaźnikiem TDP (tylko 6 W) i może automatycznie przyspieszyć do 2,48 GHz. W raz z 2 lub 4 GB dwukanałowej pamięci RAM DDR3L-1600 (maks. 8 GB), dwoma portami Gigabit sieci LAN i SATA 6 Gb/s, model TS-251A może zapewnić przepustowość sięgającą 211.88 MB/s w celu optymalizacji zadań o znaczeniu krytycznym przy jednoczesnym utrzymaniu energooszczędności.

Oprócz tego model TS-251A obsługuje wspomagane sprzętowo szyfrowanie AES-NI opracowane przez firmę Intel®, które zapewnia przepływność na poziomie 209.13  MB/s przy szyfrowaniu AES-NI zarówno dla woluminu, jak i wybranych udziałów sieciowych, zwiększając wydajność oraz bezpieczeństwo systemu i poufnych danych biznesowych przechowywanych na serwerze NAS.


Bezpośredni dostęp do plików za pośrednictwem portu USB QuickAccess

Model TS-251A wyposażono w innowacyjny port USB QuickAccess, który umożliwia przeprowadzenie pierwszej instalacji i konfiguracji urządzenia TS-251A bez połączenia z siecią. Dostęp do plików i danych przechowywanych w modelu TS-251A można uzyskać bezpośrednio również przy użyciu aplikacji Qfinder Pro i kabla USB 3.0 A z męskim złączem i męskim złączem Micro B albo kabla USB 2.0–Micro B. Dodatkowo, aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, można przypisać użytkownikom prawa dostępu do różnych folderów.Potrójne rozwiązanie — USB QuickAccess / NAS / SAN iSCSI

Model TS-251A w innowacyjny sposób redefiniuje funkcjonalność serwerów NAS, zapewniając potrójne rozwiązanie składające się z portu USB QuickAccess / NAS / SAN iSCSI SAN. Nie dotyczą go ograniczenia konwencjonalnej pamięci masowej DAS, którą można podłączyć tylko do jednego urządzenia, a także przełamuje barierę kosztów związanych z szybkim rozwiązaniem Ethernet. Trzy tryby transmisji danych dostępne w urządzeniu TS-251A nie tylko działają niezależnie, ale i mogą być używane jednocześnie bez wpływu na przepustowość, co pozwala na wykonywanie wielu zadań jednocześnie z zachowaniem najwyższej produktywności.

Tryb USB QuickAccess

Dostęp do plików i danych przechowywanych w urządzeniu TS-251A można uzyskać natychmiast, poprzez podłączenie komputera PC lub Mac do portu USB QuickAccess i przy użyciu aplikacji Qfinder Pro. W celu zrównoważenia potrzeb związanych z bezpieczeństwem i wygodą ta metoda pozwala na korzystanie z trzech trybów uwierzytelniania. Te ustawienia można łatwo skonfigurować w sekcji zarządzania Sieć i przełącznik wirtualny w systemie QTS:

  1. Wszyscy użytkownicy serwera NAS (opcja domyślna): nazwa użytkownika i hasło do serwera NAS są wymagane do używania portu QuickAccess w celu uzyskiwania dostępu do danych przechowywanych na urządzeniu.
  2. Wszyscy: wszyscy mogą uzyskiwać dostęp do danych przechowywanych na serwerze NAS przy użyciu portu QuickAccess bez podawania nazwy użytkownika czy hasła.
  3.  Wybrani użytkownicy i grupy: dostęp do portu QuickAccess w celu korzystania z danych przechowywanych na serwerze NAS mogą mieć tylko autoryzowani użytkownicy lub grupy (oprócz tego nazwa użytkownika i hasło są wymagane).

Tryb USB modelu TS-251A jest przydatny dla użytkowników, którzy codziennie korzystają z dużej liczby plików multimedialnych. Stanowi niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych danych na komputerach lub do uzyskiwania dostępu do danych na serwerach NAS. Dzięki trybowi USB, aby zacząć korzystać z modelu TS-251A, wystarczy go podłączyć. Nie obniży to wygody użytkowania ani bezpieczeństwa.

Tryb Ethernet NAS

TS-251A obsługuje połączenia Ethernet pozwalające na elastyczne i jednoczesne udostępnianie plików wielu urządzeniom przy użyciu protokołów SMB/CIFS, NFS i AFP w sieciach systemów Windows, Mac i Linux/UNIX. Użyj aplikacji Qfinder Pro, aby znaleźć adres IP modelu TS-251A w sieci Ethernet i połączyć się z tym urządzeniem.

Oparty na blokachtryb SAN iSCSI

TS-251A obsługuje sieci SAN iSCSI. Po utworzeniu obiektu docelowego iSCSI w modelu TS-251A można uzyskiwać dostęp do iSCSI przy użyciu komputera i adresu IP serwera NAS.


Doskonalsze transkodowanie wideo 4K

Serwer TS-251A wyposażony w zaawansowany układ graficzny Intel HD® nowej generacji obsługuje sprzętowe dekodowanie w rozdzielczości 4K H.264 i wysokiej klasy funkcje transkodowania wideo w rozdzielczościach 4K i 1080p, umożliwiające konwersję wideo na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na komputerach, urządzeniach mobilnych i ekranach telewizorów inteligentnych. Dzięki transkodowaniu offline, nawet jeśli można korzystać tylko z dość powolnego połączenia internetowego, wideo może być płynnie odtwarzane za pośrednictwem File Station, Video Station i aplikacji mobilnej Qfile. Pozwala na to wybór wstępnie renderowanego wideo o niższej rozdzielczości. Serwer TS-251A umożliwia także wyznaczenie specjalnego folderu na potrzeby automatycznego transkodowania wideo.Swobodne korzystanie z multimediów dzięki sterowaniu wielostrefowemu

Serwer TS-251A może działać jako wielostrefowy system multimedialny, który wypełni każdy zakątek domu wybranymi multimediami. Umożliwia centralne zarządzanie zdjęciami, muzyką i wideo przechowywanymi na serwerze TS-251A i strumieniowe przesyłanie ich do urządzeń obsługujących standardy HDMI, DLNA®, Apple TV®,Chromecast™, Roku®, Amazon® Fire TV lub innych podłączonych do modelu TS-251A (tylko strumieniowa transmisja muzyki) przy użyciu łączności Bluetooth® i portu USB. Za pomocą serwera Plex Media Server TS-251A można przekształcić w zaawansowaną maszynę do transmisji strumieniowej.QTS — prosty i wydajny

Intuicyjny interfejs użytkownika systemu QTS ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z serwera NAS. Został zaprojektowany w nowoczesnym, płaskim stylu, który przyspiesza czas ładowania, a inteligentny pulpit umożliwia szybkie znajdowanie potrzebnych funkcji, tworzenie i grupowanie skrótów, monitorowanie ważnych informacji systemowych w czasie rzeczywistym oraz otwieranie wielu okien aplikacji w celu wykonywania różnych zadań jednocześnie. Zwiększa to efektywność działania serwera. System QTS przełamuje bariery urządzeń i platform oraz ograniczenia geograficzne, udostępniając zoptymalizowane funkcje chmury. Zawiera zaawansowane funkcje, takie jak migawki woluminów i jednostek LUN, zdalne połączenia z publicznymi usługami w chmurze za pośrednictwem File Station, wielostrefowy system multimedialny i inne.Synchronizacja plików między urządzeniami a chmurami

Qsync zmienia serwer TS-251A w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików. Każdy plik przesłany do serwera TS-251A jest udostępniany różnym powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Aplikacja Qsync jest szczególnie przydatna dla osób często podróżujących. Mogą one w ten sposób zarządzać plikami i mieć najbardziej aktualne ich wersje na różnych urządzeniach. Qsync oferuje różne sposoby łatwej i szybkiej synchronizacji plików oraz udostępniania plików w grupach. Znacznie ułatwia to prowadzenie zespołowych projektów i współpracę. Narzędzie to obsługuje scentralizowaną konfigurację i umożliwia zdalne usuwanie zawartości folderu Qsync na utraconym urządzeniu, aby zapobiec przechwyceniu danych, a nawet przywrócenie jej po odzyskaniu urządzenia.Udostępnianie plików na różnych platformach i centralne przechowywanie danych

TS-251A obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP w celu udostępniania plików przez sieć między platformami Windows®, Mac® oraz Linux®/UNIX®. Dane, logi i obrazy ISO dysków CD oraz DVD można przechowywać centralnie na serwerze TS-251A i chronić je przy użyciu wbudowanego oprogramowania antywirusowego. Usługi Windows AD® i LDAP umożliwiają administratorom systemu konfigurację uprawnień użytkowników przy użyciu istniejącego już serwera Windows AD lub LDAP albo wbudowanej usługi LDAP.

Centralizacja tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji przy użyciu Hybrid Backup Sync

Hybrid Backup Sync łączy funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji w jednej aplikacji QTS umożliwiającej łatwe przesyłanie danych do lokalnych lub zdalnych serwerów QNAP NAS, serwerów zdalnych innych firm oraz przestrzeni w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii. Użytkownik może synchronizować pliki w czasie rzeczywistym między urządzeniem TS-251A a usługami chmurowymi, takimi jak Amazon® Drive, Dysk Google™, Dropbox®, Microsoft OneDrive®, Yandex® Disk, i Box®, a także tworzyć kopie zapasowe dokumentów w usługach Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure™, Google Cloud Storage™, OpenStack Swift i usługach obsługujących protokół WebDAV. Hybrid Backup Sync może wykrywać rozrzucone pliki, aby nie tworzyć kopii zapasowych niepotrzebnych danych. Oprócz tego obsługuje kompresję plików, co pozwala oszczędzać miejsce. Dostępne są elastyczne ustawienia jednoczesnego przetwarzania plików i wielowątkowego przesyłania danych. Duże pliki są dzielone na mniejsze części, co znacznie zwiększa szybkość transferu i efektywność pracy.Przywracanie plików z woluminów i jednostek LUN przy użyciu funkcji Migawka

Menadżer pamięci systemu QTS zawiera łatwe w użyciu narzędzie do migawek dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można prosto tworzyć kopie zapasowe danych i przywracać je na serwerze TS-251A do dowolnego punktu w czasie w razie utraty danych. Użytkownicy mogą wykonywać migawki woluminów i jednostek LUN (do 64 migawek na wolumin lub LUN oraz maksymalnie 256 migawki na pamięć NAS), efektywnie replikować je przy użyciu funkcji Replika migawek na zdalnych serwerach, kopiując tylko wprowadzone zmiany, a także szybko klonować migawki woluminów i jednostek LUN jako woluminy lokalne bez zakłócania działania systemu. System można nawet skonfigurować tak, by automatycznie robił migawkę woluminu przed utworzeniem kopii zapasowej przy użyciu RTRR lub rsync, nawet jeśli pliki są otwarte.Qsirch — lepsze i szybsze wyszukiwanie

Serwer TS-251A obsługuje Qsirch — zastrzeżony mechanizm wyszukiwania plików działający w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Oprócz korzystania z podglądu miniatur, streszczenia treści i podpowiedzi słów kluczowych Qsirch umożliwia wyszukiwanie we wszystkich plikach .eml zapisanych na serwerze TS-251A i używanie niestandardowych kryteriów wyszukiwania, takich jak data,rozmiar, nadawca i odbiorca. Qsirch zapamiętuje też historię wyszukiwania, dzięki czemu można szybko przejść do poprzednio znalezionych plików. Można też używać rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome™ — Qsirch Helper — które umożliwia wyszukiwanie plików na serwerze NAS podczas używania Google Search™. Qsirch znacznie usprawnia pracę i skraca czas wyszukiwania plików na serwerze NAS, umożliwiając koncentrację na innych zadaniach.Pamięć masowa na potrzeby maszyn wirtualnych i aplikacji kontenerowych

Virtualization Station umożliwia hostowanie maszyn wirtualnych (VW) na serwerze TS-251A i uzyskiwanie do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub programu VNC. Virtualization Station obsługuje wiele systemów operacyjnych, szybkie tworzenie, przywracanie, importowanie/eksportowanie maszyn wirtualnych oraz tworzenie ich kopii zapasowych, migawek, a także zarządzanie urządzeniami na potrzeby centralnego administrowania maszynami wirtualnymi. Virtualization Station umożliwia współdzielenie tego samego portu LAN przez TS-251A i maszyny wirtualne. Szybkie przełączniki wirtualne nie są już ograniczane fizyczną wydajnością sieci, co znacznie zwiększa szybkość przesyłania danych między maszynami wirtualnymi, a także między maszynami wirtualnymi i pamięcią NAS przez złącze wewnętrzne. Maszyny wirtualne można też pobierać na żądanie ze sklepów online i importować je na serwer TS-251A bez skomplikowanych procedur.

Model TS-251A oferuje także przełomową technologię kontenerową do wirtualizacji serwera w aplikacji Container Station. Integruje ona lekkie technologie wirtualizacyjne LXC i Docker®, dzięki czemu na serwerze TS-251A można korzystać z wielu odizolowanych systemów Linux® i pobierać aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry®. Container Station udostępnia teraz także platformę QIoT Containers, która pomaga w szybkim określeniu struktury środowiska IoT i wdrożeniu w chmurze prywatnej.Wszechstronny monitoring zapewniający całodobową ochronę

Aplikacja Surveillance Station to profesjonalny system zarządzania nagraniami wideo (VMS) do monitoringu sieciowego z łatwym w obsłudze interfejsem zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP, a także możliwością dokupowania licencji na dodatkowe kanały kamer. Obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału wideo i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™ można też zainstalować aplikację Vmobile do zarządzania monitoringiem z kamer w dowolnym miejscu i chwili, aby chronić środowisko biurowe. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Vcam można zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać wideo na serwerze TS-251A. Serwer TS-251A oferuje 2 bezpłatne kanały kamer IP. Liczbę kanałów można zwiększyć do 32, dokupując dodatkowe licencje.Używanie serwera NAS do rozszerzania pojemności sieciowej pamięci masowej przy użyciu wirtualnego JBOD

Oprócz używania fizycznych modułów rozszerzających istnieje jeszcze jedna możliwość rozszerzenia pojemności serwera NAS. QNAP VJBOD (wirtualny JBOD) to sieciowyJBOD, który umożliwia rozszerzenie pojemności pamięci masowej QNAP NAS przy użyciu niewykorzystanego miejsca z innych jednostek QNAP NAS. Wolną pamięć masową można zainstalować w modelu TS-251A jako dyski wirtualne, a następnie utworzyć wirtualne pule i woluminy do obsługi funkcji NAS, takich jak tworzenie i przywracanie migawek, indeksowanie plików multimedialnych w bibliotece multimediów, a nawet tworzenie jednostek LUN iSCSI. VJBOD obsługuje połączenia 10GbE/40GbE i trunking portów (agregacja łączy z wieloma portami sieci LAN), co podnosi wydajność i niezawodność pamięci masowej VJBOD.


Procesor Intel Celeron N3060
Pamięć RAM 2 GB
Interfejs dysków SATA
Interfejs HDMI , RJ-45 , USB 3.0
Złącza 1x HDMI , 2x RJ45 , 3x USB 3.0
Wi-Fi Nie
Obudowa Tower
Zasilanie Sieciowe
Wielkość dysku [cale] 2.5 , 3.5
Maksymalna liczba dysków 2
Zainstalowane dyski Brak
Usługi AFP , Serwer DLNA , Serwer FTP , Serwer VPN , Serwer wydruku , Stacja monitoringu , Wake-On-LAN , Serwer CIFS , Serwer NFS , Serwer iTunes , Serwer pobierania plików , Kopia zapasowa
Tryby RAID 0 , 1 , JBOD
Zarządzanie Przeglądarka WWW
Temperatura pracy [st. C] 0 - 40
Wilgotność pracy [%] 5 - 95
Wysokość [mm] 169
Szerokość [mm] 102
Głębokość [mm] 219
Kolor obudowy Biały
Wyposażenie Pilot , 2x RJ-45 , Kabel zasilający
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim , Karta gwarancyjna
Gwarancja  24 miesiące

Zostań łowcą okazji
i zapisz się na nasz newsletter!