YAMAHA

Kino domowe YAMAHA RX-V4A + PURE ACOUSTICS Nova 8 5.0 Czarny

Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny


Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.

Twój adres email został dodany!
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później
Maksymalna moc wyjściowa zestawu [W] 725

Bluetooth

Tak
Technologia 3D Tak

Wi-Fi

Tak

Liczba kanałów

5.2 Kod produktu 353521

Zestaw YAMAHA RX-V4A + PURE ACOUSTICS Nova 8 Czarny
Yamaha RX-V4A jest w pełni funkcjonalnym, 5-kanałowym amplitunerem AV, który ułatwia wejście do świata kina domowego. Dzięki swojemu bogatemu wyposażeniu i mnogości udogodnień model ten całkowicie zmienia sposób, w jaki użytkownicy słuchają muzyki i oglądają filmy w swoich domach. RX-V4A zapewnia wysokiej jakości dźwięk, oferuje szereg rozwiązań stworzonych z myślą o grach, a przy jest łatwy do skonfigurowania i prosty w obsłudze.

Złącza HDMI odsługujące rozdzielczość 8K
Idealnym dopełnieniem angażującego dźwięku jest wysoka jakość obrazu. Yamaha RX-V4A obsługuje tryb HDR10+ i rozdzielczości 8K/60 Hz oraz 4K/120 Hz. HDR10+ określa nie tylko dynamikę materiału wideo w oparciu o scenę po scenie, lecz także zapewnia, w niewielkiej ilości metadanych, charakterystykę sceny pomiędzy jasnymi i ciemnymi fragmentami, co pozwala wychwycić ważne szczegóły. Ponadto na całym etapie obsługuje rozdzielczości 8K/4K i rozwiązania o wyższej częstotliwości odświeżania przy użyciu jednego ulepszonego kabla, co zapewnia bezproblemową integrację w ramach ekosystemu HDMI. 4K/120 Hz sprawia, że ultra-szybkie obrazy UHD są wyraźne i ostre jak brzytwa; zapewniając wysoką wydajność transmisjom sportowym i filmom akcji.

Rozwiązania idealne dla graczy komputerowych
Projektanci Yamahy zadbali również o graczy komputerowych. Ulepszone funkcje gier i multimediów zwiększają poziom wygładzenia oraz płynności ruchu i przejść w grach, filmach i obrazach wideo. Obejmują one m.in. ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). Pierwsze z rozwiązań jest stosowanym w grach mechanizmem eliminującym rozrywanie się ramek obrazu. Układ minimalizuje opóźnienia i dostosowuje częstotliwość odświeżania tak, aby zachować płynność obrazu. Z kolei ALLM pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” po wykryciu konsoli podłączonej poprzez HDMI. Wtedy sygnał przesyłany jest bez żadnych opóźnień, co ma ogromne znaczenie w grach e-sportowych. W połączeniu z funkcjami QMS (Quick Media Switching), redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu i eliminującą chwilowy czarny ekran, oraz QFT (Quick Frame Transport), zmniejszającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, RX-V4A pięknie odwzoruje jakość dźwięku gier i bez żadnych opóźnień oraz zniekształceń odtworzy obraz w maksymalnej rozdzielczości.

Prawdziwie emocjonujący świat kina domowego
Jednym z kluczowych rozwiązań zastosowanych w RX-V4A jest Cinema DSP 3D. To unikatowa, autorska technologia tworzenia pola dźwięku, która została stworzona przez połączenie zmierzonych danych pola dźwiękowego z cyfrowym przetwarzaniem sygnału. Zdigitalizowanie tego potężnego zbioru informacji i włączenie go do kompatybilnych urządzeń LSI pozwala wiernie odtworzyć w domu użytkownika przestrzeń sal koncertowych i klubów muzycznych. Dzięki temu domownicy mogą z łatwością zanurzyć się w niesamowicie realistycznym dźwięku filmów i wejść do prawdziwie emocjonującego świata kina domowego.

Analizator akustyczny pomieszczenie YPAO
W uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku i angażujących efektów przestrzennych pomaga autorski układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). YPAO analizuje akustykę pokoju odsłuchowego i systemu audio, a następnie precyzyjnie dopasowuje różne parametry audio, aby zapewnić najlepszy możliwy dźwięk. Przeprowadzenie całej kalibracji jest bardzo proste. Wystarczy umieścić dostarczany wraz z amplitunerem mikrofon w miejscu odsłuchu i włączyć YPAO – system zostanie automatycznie skalibrowany pod kątem optymalnej wydajności w pokoju, gdzie został ustawiony system AV.

Bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do głośników MusicCast 50 i MusicCast 20
Dużym udogodnieniem jest funkcja MusicCast Surround, dzięki której można bezprzewodowo przesyłać dźwięk z RX-V4A do głośników MusicCast 50 i MusicCast 20, pełniących wtedy rolę tylnych głośników efektowych w systemie kina domowego. Funkcja ta pozwala w łatwy sposób zamienić domowy salon w specjalnej miejsce do rozrywki audio-wizualnej, bez konieczności prowadzenia kabli przez całą długość pomieszczenia.

Muzyka zgodna z założeniem artysty
Kolejnym autorskim rozwiązaniem Yamahy jest układ Compressed Music Enhancer. Kiedy muzyka zakodowana jest w skompresowanym formacie cyfrowym, takim jak MP3, negatywnie przekłada się to pasmo przenoszenia. Compressed Music Enhancer stosuje wyrafinowane cyfrowe przetwarzanie sygnału, wykorzystujące zaawansowane algorytmy, aby odzyskać to, co zostało utracone, dzięki czemu muzyka zawsze brzmi tak, jak powinna.

Kolumny głośnikowe Pure Acoustics Nova 8, system 5.0
Seria została zaprojektowana, aby spełnić oczekiwania wymagającego słuchacza. System zapewnia dźwięk w jakości premium, który podkreśli każdy gatunek muzyki i podniesie poziom z słuchania na całkiem nowy, wyższy poziom. Doskonała dokładność rozprasza czysty, bogaty dźwięk przestrzenny, który zarówno ożywi filmy, jak i muzykę. Dzięki wyjątkowemu, eleganckiemu designowi kolumny wpasują się w każde pomieszczenie w Twoim domu.

Kolumny frontowe
Podstawę systemu NOVA 8 stanowią dwie kolumny frontowe. Każda z nich wykorzystuje po trzy 165-mm przetworniki niskotonowe, gwarantujące rzeczywisty dźwięk kina domowego i zapewniające czysty i mocny bas oraz bogate średnie tony. Za odtwarzanie wysokich częstotliwości odpowiada 25-mm kopułka, która dostarcza krystalicznie czyste brzmienie. Potwierdzeniem wysokiej jakości konstrukcji jest fortepianowe wykończenie, obecne także w pozostałych kolumnach zestawu.

Kolumny tylne
2-drożne kolumny podstawkowe obsługują kanały efektowe. W każdej z nich pracują dwa przetworniki: 133-mm niskotonowy oraz 25-mm tweeter. Kolumny zapewniają zrównoważone brzmienie i gwarantują rzeczywiste brzmienie efektów dźwiękowych oraz krystalicznie czyste wysokie tony. Ponadto projektanci wyposażyli je w magnetyczne ekranowanie przetworników, eliminując w ten sposób możliwość zakłócania znajdujących się w pobliżu komponentów elektronicznych.

Kolumna centralna
Piątym elementem tworzącym system NOVA 8 jest pracujący w układzie 3-drożnym głośnik centralny. Projektanci wyposażyli go w dwa 133-mm przetworniki niskotonowe, wyróżniające się rzeczywistym brzmieniem i minimalnymi zniekształceniami. Oba głośniki oddziela 25-mm kopułka wysokotonowa gwarantująca krystalicznie czyste brzmienie.

Budowa zestawu Amplituner i kolumny
Maksymalna moc wyjściowa zestawu [W] 725
Składniki kompletu Amplituner Yamaha RX-V4A, Pure Acoustics NOVA 8
Pobór mocy (czuwanie) [W] 0.1
Pobór mocy (włączony) [W] 260
Waga amplitunera [kg] 8.8
Wymiary amplitunera [mm] 435 x 171 x 377
Zasilanie 220 - 240 V 50/60 Hz

Bluetooth

Tak
Filtr loudness (kontur) Nie
Funkcje dodatkowe 4K - interpolacja do formatu, 4K - obsługa formatu, Adaptive DRC, AirPlay, Audio Delay, Cinema DSP, Compressed Music Enhancer, Dostęp do serwisu Spotify, Funkcja MusicCast, Możliwość aktualizacji oprogramowania, Możliwość sterowania za pomocą darmowej aplikacji, Pure Direct, Silent CINEMA, System YPAO, Technologia Bi-AMP, Virtual Presence Speaker, x.v.Colour
Korektor dźwięku Tak
Radio AM/FM, DAB
Radio internetowe Tak
Regulacja tonów wysokich / niskich Tak
Technologia 3D Tak

Wi-Fi

Tak
Wyłącznik czasowy (sleep timer) Tak
Bezprzewodowe łączenie kolumn Tak
Kolumna centralna 2 - drożny, Impedancja: 8 Ohm, Moc muzyczna: 250 W, Moc znamionowa RMS: 140 W, Pasmo przenoszenia: 60 Hz - 20 kHz, Skuteczność: 89 dB, Typ: półkowe, Waga: 4.0 kg, Wymiary: 460 x 160 x 190 mm
Kolumny przednie Dwudrożne, Impedancja: 8 Ohm, Moc muzyczna: 350 W, Moc znamionowa RMS: 250 W, Pasmo przenoszenia: 40 Hz - 20 kHz, Skuteczność: 92 dB, Typ: podłogowe, Waga: 18.8 kg, Wymiary: 1070 x 320 x 210 mm
Kolumny tylne 2-drożny, Impedancja: 8 Ohm, Moc szczytowa: 250 W, Moc znamionowa RMS: 140 W, Pasmo przenoszenia: 65 Hz - 20 kHz, Półkowe, Skuteczność: 89 dB, Waga: 3.2 kg, Wymiary: 180 x 310 x 190 mm
Liczba kolumn w zestawie 5
Subwoofer Nie
Kolor głośników Czarny
Kolor obudowy Czarny
Typ kina domowego Komponentowe
Wyposażenie Antena AM/FM, Mikrofon kalibracyjny, Pilot
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Dekodery dźwięku wielokanałowego Dolby Audio, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS-HD Master Audio

Liczba kanałów

5.2
Przetwornik C/A audio 384 kHz/32 bit
Standardy odtwarzania dźwięku AAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA, ​DSD

Liczba złączy EURO RGB

0

Liczba złączy HDMI

4/1

Liczba złączy koaksjalnych

1/0
Liczba złączy komponentowych 0/0

Liczba złączy kompozytowych

0/0

Liczba złączy optycznych

1/0
Liczba złączy S-Video 0/0

Liczba złączy USB

1
Wyjście pre-out Tak

Wyjście słuchawkowe

Tak

Złącze Ethernet (LAN)

Tak
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
Nazwa producenta/importera YAMAHA
Znak zgodności
Kino domowe YAMAHA RX-V4A + PURE ACOUSTICS Nova 8 5.0 Czarny

Kino domowe YAMAHA RX-V4A + PURE ACOUSTICS Nova 8 5.0 Czarny

Ochrona w razie awarii po gwarancji producenta
Wymiana na nowy sprzęt, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Profesjonalna i szybka pomoc w razie awarii
Twój sprzęt powyżej 10kg jest bezpłatnie odbierany przez kuriera, przekazywany do serwisu, naprawiany i dostarczany z powrotem
Naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku
Nowy sprzęt w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku
Ilość lat pakietu gwarancyjnego Warunki ubezpieczenia
Warunki ubezpieczenia

Zostań łowcą okazji
i zapisz się na nasz newsletter!